04.06.2012 - 22:15
Okunma (5377)
Yorum (1)
Paylaş

3. Geleneksel Aşiret Toplantımız Siirt / Baykan'da

DUYURU (1)

ETMANEKİ/ETMANEKAN AŞİRETİ
30 HAZİRAN-01 TEMMUZ 2012 GELENEKSEL 3. BÜYÜK BULUŞMASINA DAVET ETMANEKİ AŞİRETİNİN ÇOK DEĞERLİ MENSUPLARI SEVGİLİ AMCA ÇOCUKLARIMIZ AŞİRETİMİZİN GELENEKSELLEŞEN 3. BÜYÜK BULUŞMAMIZ SİİRT VE BİTLİS İLLERİNDEKİ ETMANEKİLERİN LİDERİ HASAN AÇIK BEYEFENDİ’NİN 2011 YILI 4-5 HAZİRANINDA AĞRI İLİ HAMUR İLÇESİNDE YAPILAN 2. BÜYÜK BULUŞMAMIZDA YAPTIĞI DAVET ÜZERİNE VE AŞİRETİMİZİN “İSTİŞARE VE İCRA KURULUNUN” ALMIŞ OLDUĞU KARARI GEREĞİ BU YIL 3O HAZİRAN – 01 TEMMUZ 2012 (CUMARTESİ-PAZAR GÜNLERİ) SİİRT İLİ BAYKAN İLÇESİNDE (AŞİRETİMİZİN EFSANEVİ LİDERİ ELÉ MAMÉ ETMANEKİ’NİN MEMLEKTİNDE) BULUNAN KENT ORMANINDA (ETMANEKİ VADİSİNDE) YAPILACAKTIR.

TÜRKİYENİN YAKLAŞIK 30 İLİNE DAĞILMIŞ AŞİRETİMİZİN ÇOK DEĞERLİ MENSUPLARINI AMCA ÇOCUKLARIMIZI BU BÜYÜK BULUŞMAMIZA DAVET ETMENİN ONURUNU VE GURURUNU YAŞIYORUZ.

SİZLERİ YÜZYILLARIN HASRETİ VE ÖZLEMİ İLE BEKLİYORUZ. DEĞERLİ KATLIMINIZLA SİZLERİ ARAMIZDA GÖRMEK BİZLERİ MUTLU EDECEKTİR.
SEVGİLİ AMCA ÇOCUKLARIMIZ BULUŞMAMIZ İLE İLGİLİ TÜM BİLGİLENDİRMELERİMİZ FACEBOOK SOSYAL MEDYA ÜZERİNDE KURULAN GRUBUMUZ “ATMANEKİ AŞİRETİ” İLE AŞİRETİMİZİN HABER PORTALI OLAN “ATMALILAR HABER PORTALINDAN” VE AYRICA İL DERNEKLERİMİZ TARFINDAN SİZLERE SUNULACAKTIR.

SEVGİLİ AMCA ÇOCUKLARIMIZ TOPLANTI İLE İLGİLİ ULAŞIM VE DİĞER BİLGİLER AŞAĞIDA BELİRTİLMİŞTİR.

1-BÜYÜK BULUŞMAYA KATILACAK OLAN DEĞERLİ AMCAÇOCUKLARIMIZ İL DERNEKLERİ İLE İRTİBATA GEÇMELERİ VE KATILIMCI LİSTESİNE İSİMLERİNİ YAZDIRMALRI GERKMEKTEDİR.

2-BİREYSEL KATILIMCILARIN İSE etmanekiasiret__5613@hotmail.com MAİL ADRESİNE BAŞVURARAK KATILIMCI LİSTESİNE İSMİNİ YAZDIRABİLİR

3-ULAŞIM HARİTASI KARAYOLU İLE DİYARBAKIR-SİLVAN-KOZLUK-ZİYARET GÜZERGÂHINI TAKİP ETTİKLERİ TAKDİRDE BAYKAN İLÇESİNE ULAŞABİLİRLER. DİYARBAKIR İLİNDEN BELİRTİLEN GÜZERGAHDAN İTİBRAEN 160 KM’DİR. AYRICA DİYARBAKIR – BATMAN- BATMAN KOZLUK ÜÇYOLUNDAN KOZLUK İSTİKAMETİNE DÖNÜŞLERİNDEN SONRA KOZLUK- ZİYARET- BAYKAN GÜZERGÂHINI KULLANABİLİRLER BU YOLDA YAKLAŞIK OLARAK 190 KM’DİR.

4-HAVAYOLU İLE ULAŞIM DİYARBAKIR HAVAALANI 01.06.2012- 01.09.2012 TARİHLERİ ARASINDA TADİLATTA OLDUĞU İÇİN KAPALIDIR. BU NEDENLE HAVAYOLU İLE GELECEK OLAN KATILIMCILARIN SİİRT VE BATMAN HAVAALANINA İNEBİLİRLER SİİRT HAVAALANINA İNECEK KATILIMCILARIMIZ YAKLAŞIK OLARAK KARAYOLU İLE 40 DAKİKA GİBİ BİR SÜREDE BAYKAN’A ULAŞABİLİRLER BATMAN HAVAALANINA İNECEK OLAN KATILIMCILARIMIZ İSE KARAYOLU İLE BELİRTİĞİMİZ GÜZERGÂHI KULLANARAK YAKLAŞIK OLARAK 90 DAKİKADA ULAŞABİLİRLER.

5-BÜYÜK BULUŞMAMIZDA AŞİRETİMİZİN TÜM MENSUPLARININ DEĞERLİ GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ OLDUĞUNDAN DİLEK, ÖNERİ VE GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMENİZ İÇİN BİR KUTU BIRAKILACAKTIR DİLEK, ÖNERİ VE GÖRÜŞLERİNİZİ AD, SOYAD VE İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BELİRTEN BİR A-4 KÂĞIDINA YAZARAK KUTUYA ATARAK BİZE BELİRTEBİLİRSİNİZ.

6-AYRICA KATILIMCILARIMIZIN BULUŞMALARLA VE İLGİLİ DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNİ AKTARABİLECEKLERİ BİR ANI DEFTERİNİN HAZIRLANMASI DÜŞÜNÜLMEKTEDİR.

7-KATILIMCILARIMIZIN TÜM AKRABAALRI İLE TANIŞMALARINI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN BİRER KATILIMCI YAKA KARTI VERİLMESİ PLANLANMAKTADIR.

8-TÜM KONUŞMACILARIN KONUŞMALARINDA KAN BAĞI KARDEŞLİK BAĞI ÜZERİNE OLMASI KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE SİYASİ VE MEZHEPSEL SÖYLEMLERDEN UZAK AYIRIŞTIRICI SÖZYLEMLERDEN UZAK BİRLEŞTİRİCİ VE BARIŞÇIL BİR DİL İLE KONUŞMALARINI YAPMALARI VE HİÇ BİR SİYASİ GÖRÜŞ VE PARTİNİN PROPOGANDASININ YAPILMAMASI İÇİN GERKEN ÖZENİN GÖSTERİLMESİ UYMANLARIN KONUŞMALARININ KESİLECEĞİ AŞİRETİMİZİN “İSTİŞARE VE İCRA KURULUNUN” ALMIŞ OLDUĞU KARARI GEREĞİDİR.

9-AŞİRETİMİZİN “İSTİŞARE VE İCRA KURULU KARARLARI AŞAĞIDA BELİRTİLMİŞTİR.


4-5 HAZİRAN 2011 TARİHİNDE AĞRI İLİ HAMUR İLÇESİNDE YAPILAN 2. ATMANOĞULLARI, (ATMANLI, ATMANKİ, ATMANEKAN, ETMANEKİ, ATMALI) AŞİRETİ BULUŞMASINDA ALINAN KARARLAR


4-5 Haziran 2011 Ağrı ili, Hamur ilçesinde yapılan İkinci Atmanlılar Buluşması’nda akil adamların katılımıyla özel bir toplantı düzenlenmiştir. Bu toplantıda Aşiret’in bütün organizasyonlarını, etkinliklerini, toplantılarını yürütmek üzere bünyesinde her ilden temsilcilerin bulunduğu bir İstişare ve İcra Kurulu kurulmuştur.
(İstişare ve İcra Kurulunca yapılan ilk toplantıda aşağıdaki kararlar alınmıştır.)


1- 2012 yılında yapılacak olan 3. Büyük buluşma toplantısının Siirt ili Baykan ilçesi ile Bitlis ili Kasrik köyünde Haziran ayında (sınavların bitiminde ayrıca gün olarak tarih ileride bildirilecektir) yapılması kararı oy birliği ile alındı. Toplantıdan 2 ay önce İstişare ve İcra Kurulu tarafından toplantı yerinde bir dizi ön çalışmalar için toplantılar yapacaktır. (Organizasyon İşleri İstişare Ve İcra Kurulu tarafından yürütülecektir.)

2- 2013 büyük buluşmanın K.Maraş ili Pazarcık ilçesinde yapılması kararı oy birliği ile alındı. Haziran ayında (sınavların bitiminde ayrıca gün olarak tarih ileride bildirilecektir. (Organizasyon İşleri İstişare Ve İcra Kurulu tarafından yürütülecektir.)

3- Yapılacak olan buluşma toplantılarına katılacakların eş ve çocukları ile gelmelerinin teşvik edilmesi kararı oy birliği ile alındı. Kaynaşmanın olabilmesi için Davetlilerin en az bir gece buluşma mevkiinde misafir kalacak şekilde zaman ayırarak gelmeleri tavsiye edilmiştir. (Organizasyon İşleri İstişare Ve İcra Kurulu tarafından yürütülecektir.)

4- Yapılacak olan toplantıların giderlerinin karşılanması için tüm illerin gönüllülük esasına bağlı olarak buluşma toplantısının yapılacağı il’deki derneğimize maddi katkı sunabilecekleri kararı oy birliği ile alındı ( 2011 ağrı’daki 2. Buluşma toplantısı giderlerine esas olmak üzere K.Maraş’taki atmalılar adına Sn. Ali BOZDAĞ tarafından katkı sunacaklarını beyan etti. Ayrıca Malatya ili Atmalılar Derneği Başkanı M. Ali BAŞIBÜYÜK tarafından 2011 ağrı 2. Buluşma toplantısı giderlerine esas olmak üzere katkı yapıldı. G.Antep’ten katılan Mehmet Demir ATMALI İbrahim UÇAR yazmış oldukları “ATMALI AŞİRETİ” adlı kitabın 120 tanesini Derneğe gelir olması için katkı sağlanmıştır. (Organizasyon İşleri İstişare Ve İcra Kurulu tarafından yürütülecektir.)

5- Her yıl yapılacak olan buluşma toplantılarında konuşmacı olarak katılımcılara hitap edecek olan konuşmacıların kesinlikle konuşmalarında siyasi, politik ve mezhepsel konulara giremeyecekleri, konuşmaların siyasi, politik, mezhepsel ve ötekileştirme söylemlerinden uzak birleştirici, kucaklaştıran kan bağı kardeşlik bağı birlik ve beraberlik mesajları içeren konuşma metni olacağı kararı oy birliği ile karar alındı. Siyasi, etnik mezhep açısından konuşma yapacak olanların söz hakkı istememeleri rica edildi. Aksi halde sözleri kesileceği karar altına alındı.

6- Aşiretin web sitelerinin tek çatı altında toplanmasına örnek (www.Atmanoğlu aşireti.com) veya (www. Atmanlı aşireti.com) gibi bir tek adresin olmasına ve diğer her ilde bulunan sitelerinin bu çatı site içinde kardeş site olarak link verileceği sayfa site’ye her aşiret mensubunun üye olmasının sağlanacağı ve aşiret mensuplarının çatı site’ye girip oradan kendi ilindeki siteye gireceği, site’de aşiret mensubu işyerlerinin listesinin köy isimlerinin olacağı üyelik sisteminin olacağı her doğan çocuğumuzun doğduğuna dair duyurusu ile hakkın rahmetine kavuşanların taziye vefat haberlerinin verileceği, kan grupları listelerinin oluşturulacağı ve içeriği zengin kültürümüzü, gelenek, göreneklerimizi, içeren eğitime önem veren, bir nüfus sayacının olacağı bir kesinlikle siyasi, politik, mezhepsel söylemlerden uzak.birlik, beraberlik mesajları veren ötekileştiren değil birleştiren insan hak ve hürriyetlerine dini inançlara, genel ahlak kurallarına saygılı kan bağı kardeşlik bağı esasları ana merkezi olan bir konsept olması ve her ilden bu site’ye zaman ayıracak sosyal yönü olan ve bu kurallara bağlı kalarak yayınlanacak olan yazı ve yorumlara onay verecek ve yayınlayacak admin’ler belirlenecektir bu amaçla halen aktif durumda olan Malatya Atmalılar Derneği’nin web sayfası üzerinden istişarelerin yapılacağı bunun için bir forum kapsamında fikir alışverişinde bulunarak izlenecek yol haritası doğrultusunda işin teknik boyutlarının web tasarımcıları tarafından yapılması kakarı oy birliği ile alındı. (Organizasyon İşleri İstişare Ve İcra Kurulu tarafından yürütülecektir.)

7- Her yıl yapılacak olan toplantılara katılacak olan aşiret mensupları dernekler tarafından organize edilerek, toplantı yapılacak ildeki derneğimize katılımcı listesini önceden gönderilecektir. (Organizasyon İşleri İstişare Ve İcra Kurulu tarafından yürütülecektir.)

8- Derneği olmayan illerimizin çok ivedi bir şekilde dernek kurmaları dernek çatısında faaliyetlerini yürütmeleri kararı oy birliği ile alındı. (Organizasyon İşleri İstişare Ve İcra Kurulu tarafından yürütülecektir.)

9- Bütün derneklerimizin tek çatı altında toplanacağı federasyon ve konfederasyon çalışmalarının başlatılması ve altyapılarının hazırlanarak hızlandırılması kararı oy birliği ile alındı. (Organizasyon İşleri İstişare Ve İcra Kurulu tarafından yürütülecektir.)

10- Aşiretimizin bir yayın organının oluşturulması için 2 veya 3 ay’da bir yayınlanacak bir dergi çalışmasının yapılarak yayın hayatına başlaması kararı oy birliği ile alındı. (Organizasyon İşleri İstişare Ve İcra Kurulu tarafından yürütülecektir.)

11- Ayrıca her il temsilcilerinin kendi yöresindeki nüfus yapısını sayısını tespit ederek Atmanlılara has özellikleri kültürel, folklorik, tarihsel, gelenek, görenek yapısını oluşturan çalışmaların yapılması kararı oy birliği ile alındı. (Organizasyon İşleri İstişare Ve İcra Kurulu tarafından yürütülecektir.)

SAYGILARIMIZLA ARZ EDERİZ
ETMANEKİ/ETMANEKAN AŞİRETİ İSTİŞARE VE İCRA KURULU
TERTİP KOMİTESİ

KAYNAK : AYDIN GÜÇLÜ ATMANOĞLU

Keyword : 3. Geleneksel Aşiret Toplantımız Siirt / Baykan'da haberi , 3. Geleneksel Aşiret Toplantımız Siirt / Baykan'da oku , 3. Geleneksel Aşiret Toplantımız Siirt / Baykan'da konusu , 3. Geleneksel Aşiret Toplantımız Siirt / Baykan'da hakkında , 3. Geleneksel Aşiret Toplantımız Siirt / Baykan'da manşeti , 3. Geleneksel Aşiret Toplantımız Siirt / Baykan'da perde arkası , 3. Geleneksel Aşiret Toplantımız Siirt / Baykan'da olayı , 3. Geleneksel Aşiret Toplantımız Siirt / Baykan'da son dakika , 3. Geleneksel Aşiret Toplantımız Siirt / Baykan'da

nalça seyfettin
26.03.2014 - 21:26
Misafir

Baykan...lılar aile ,,aşiret ..olarak şamdan gelme ......hz. hamzanın amcası ....hz. abas. ın soyundan gelmedir ..esas baykanlı namusuna çok düşkündür ,,merttir lakin mert olduğu kadarda bencildir boşuna büyüklerimiz dememiş .......FIRAT, SÜT, OLSA....KAPLUNBAĞA,,MİR OLSA ... BAYKİ YİNE BİR ARAYA GELMESİNİN MÜMKÜNATI YOK..........KÜRTÇESİDE,,,ŞÖYLE FIRAT BU ŞİR....KOSİ, BU MİR,, BAYKİ,, NEBU AŞAİR,, ARTIK SİZ BURDAN NE MANA ÇIKARIRSANIZ SİZ BİLİRSİNİZ.....BAYKANLILAR DİKKAT EDİNİZ TÜRKİYENİN EN BÜYÜK AŞİRETİDİR LAKİN BİRARAYA TOPLANIP BİRLİK VE BERABERLİK SAKLANAMIYOR..YİNE DİYORUM BAYKİ KÖKEN ABASİNİN SOYUNDAN GELMEDİR HZ


(Gvenlik in Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Says